Grupa Kapitałowa Atende Software

Grupa Kapitałowa Atende Software powstała we wrześniu 2013 roku po objęciu większościowego pakietu udziałów w spółce Phoenix Systems. W listopadzie do Grupy dołączyła spółka OmniChip, w której Atende Software objęło 55% udziałów.

Opis grupy

Dominująca jednostka to Atende Software, rozwijająca oprogramowanie i bazujące na nim autorskie produkty i usługi. Głównym celem Spółki jest rozwój i wdrażanie innowacyjnej technologii, bazującej na unikalnych kompetencjach. W roku 2013 rozpoczęto akwizycje innowacyjnych spółek technologicznych w celu oferowania kompletnych rozwiązań sprzętowo-programowych.

Siedziba główna w Warszawie

Biuro Phoenix Systems w Bristolu

Biuro OmniChip w Warszawie

51 %
Phoenix Systems

Spółka została powołana w celu komercjalizacji systemu operacyjnego czasu rzeczywistego Phoenix-RTOS przeznaczonego dla nowoczesnych systemów wbudowanych. Spółka zlokalizowana jest w Warszawie, posiada przedstawicielstwo w Bristolu (UK), uruchamiane są kolejne biura na świecie.

Phoenix-RTOS

System operacyjny Phoenix-RTOS wraz z komponentami dodatkowymi (np. Phoenix-PRIME - programowa implementacja popularnego standardu komunikacji w Smart Grid) ma stanowić podstawę urządzeń w rozwijającym się internecie rzeczy (IoT - Internet of Things) i umożliwiać ich szybkie projektowanie oraz uruchamianie.

Strategia

Phoenix Systems dąży do tego, by stać się firmą globalną, a jej system operacyjny był sprzedawany przez największe korporacje półprzewodnikowe świata jako uzupełnienie oferty mikrokontrolerów i procesorów dla różnych sektorów rynku IoT.

Pierwszym, wspieranym i strategicznym dla Spółki sektorem jest Smart Grid.

55 %
OmniChip

Firma, jako jedna z nielicznych na rynku polskim, zajmuje się projektowaniem układów scalonych wielkiej skali integracji. Spółka opracowuje mikroprocesor dedykowany dla urządzeń stosowanych w IoT (Internet of Things), w szczególności w sieciach HAN/FAN.

Inicjatywa

Spółkę OmniChip charakteryzuje poszukiwanie uniwersalnych i innowacyjnych rozwiązań, jak również doświadczenie w pełnym cyklu wytwarzania układów scalonych - począwszy od architektury, przez implementację, przygotowanie do produkcji, do testów produkcyjnych włącznie.

Zespół

Zespół firmy tworzą wysoko wykwalifikowani specjaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie projektowe. Opracowane przez nich układy scalone wykorzystywane były między innymi: w terminalach płatniczych dla kart zbliżeniowych, kartach zbliżeniowych Visa i Mastercard na rynku amerykańskim (ponad 250 milionów układów), telefonach Blackberry z funkcją NFC oraz smartfonach na rynku chińskim.

Ta witryna używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić.