Aktualności

 • 2018-11-15

  Atende Software zrealizuje nowy projekt badawczo-rozwojowy w zakresie cyberbezpieczeństwa CyberCrypt@GOV

  Z przyjemnością informujemy, że udało nam się otrzymać dofinansowanie na realizację projektu z zakresu bezpieczeństwa i obronności państwa o nazwie CyberCrypt@GOV. Projekt będzie realizowany przez okres 48 miesięcy, w konsorcjum m.in. z Akademią Górniczo-Hutniczą, Politechniką Warszawską i Akademią Sztuki Wojennej. Kwota dofinansowania wyniesie 12,4 mln zł.

  Przedmiotem projektu będzie pozyskanie i rozwój technologii niezbędnej do stworzenia rozproszonego, skalowalnego, wysokowydajnego systemu służącego przełamywaniu zabezpieczeń kryptograficznych. Rozwiązanie wpisuje się w priorytetowy obszar technologiczny pn. "Technika kryminalistyczna, nowoczesne technologie lub rozwiązania innowacyjne w sferze bezpieczeństwa teleinformatycznego, ochrony informacji w systemach i sieciach teleinformatycznych oraz narodowej kryptografii".

 • 2018-11-09

  Phoenix-RTOS na European Utility Week w Wiedniu

  Prezentujemy system Phoenix-RTOS, ułatwiający projketowanie urządzeń IoT, na największych w Europie targach branży energetycznej. EUW rokrocznie zrzesza ekspertów oraz innowacyjne rozwiązania w celu promocji dyrektywy Europejskiej dążącej do obniżenia emisji CO2 do środowiska.

 • 2018-10-30

  Paweł Pisarczyk gościem specjalnym podczas IoT Summit na Uniwersytecie Illinois w Urbanie i Champaign

  Paweł Pisarczyk został zaproszony na szczyt IoT Wydziału Huawei, który odbędzie się 30 października na Uniwersytecie Illinois w Urbanie i Champaign. Paweł Pisarczyk wygłosi wykład otwierający pod tytułem "Phoenix-RTOS - system operacyjny dla IoT oparty na architekturze mikrojądra". Podczas prezentacji opowie o rozwoju systemu, który stworzył w ramach swojej pracy magisterskiej, oraz o powodach, dla których jest on obecnie jesnym z niewielu systemów pozwalających na tworzenie urządzeń IoT.

  Podczas spotkania odbędą się warsztaty, na których kilka grup badawczych Huawei przedstawi przegląd swoich celów badawczych. Wśród zaproszonych obecni będą naukowcy z wydziałów Huawei z wybranych szkół.

  Huawei jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) działającym w ponad 150 krajach. Obecnie ma ponad 150 000 pracowników, a około 70 000 zajmuje się badaniami i rozwojem. Huawei prowadzi globalną sieć 14 regionalnych centrali, 16 centrów badawczo-rozwojowych i 28 centrów innowacji.

 • 2018-10-16

  Prezes Atende Software jednym z delegatów biznesowych z Polski w Japonii.

  Paweł Pisarczyk został zaproszony przez JETRO do udziału w "Delegacji biznesowej do Japonii w sektorze IoT firm z krajów Europy Środkowo-Wschodniej". Delegacja odbywa się w dniach 14-20 października 2018 r. przy okazji targów CEATEC JAPAN 2018, które są największymi targami IoT w Japonii. Misja będzie obejmować wyjazdy studyjne, seminaria biznesowe, konferencję networkingową i bezpośrednie spotkania ze specjalistami i potencjalnymi partnerami.

  Podczas spotkań Paweł Pisarczyk zaprezentuje system operacyjny Phoenix-RTOS przeznaczony do urządzeń IoT, technologię besmart.energy opartą o AI, pełniącą rolę inteligentnego asystenta energetycznego, a także redGuardian - system do ochrony przed atakami DDoS.

  JETRO, czyli Japan External Trade Organisation, jest organizacją powiązaną z rządem, działającą na rzecz promocji wzajemnego handlu i inwestycji między Japonią a resztą świata. Cieszymy się, że nasza technologia zostaje dostrzeżona i cieszy się coraz większym zainteresowaniem na świecie.

 • 2018-10-10

  Atende Software ochroni Ogólnopolską Sieć Edukacyjną przed atakami typu DDoS

  Ogólnopolska Sieć Edukacyjna to szybki, bezpieczny i bezpłatny Internet w każdej szkole. W projekcie bierze udział już prawie 800 szkół z całej Polski. Projekt OSE powstał dzięki staraniom Ministerstwa Cyfryzacji, a jego Operatorem jest NASK Państwowy Instytut Badawczy.

  W ramach projektu, NASK ogłosił przetarg na ochronę infrastruktury OSE przed atakami typu DDoS. Przetarg wygrała firma Atende Software, oferując autorski system redGuardian. System spełnił wszystkie wymagania zamawiającego - w szczególności w zakresie pojemności (35 Gbps ruchu przefiltrowanego), listy mitygowanych ataków, czasu aktywacji i deaktywacji ochrony oraz mechanizmów wykrywania ataków i anomalii ruchu. Wartość umowy wynosić będzie 506 tysięcy złotych, a okres jej obowiązywania ma być nie dłuższy niż 6 miesięcy od dnia wdrożenia usługi.

  redGuardian to system służący do ochrony przed atakami DDoS stworzony od podstaw przez Atende Software w 2015 roku. System potrafi odeprzeć największe na świecie ataki, przetwarzając 100 milionów pakietów na sekundę na pojedynczym serwerze, co czyni go najbardziej wydajnym systemem w swojej klasie. Ochrona oferowana jest w modelu wdrożeniowym lub usługowym, w połączeniu z infrastrukturą zlokalizowaną w najważniejszych na świecie punktach wymiany ruchu.

 • 2018-10-02

  Konsorcjum PKP Energetyka S.A. oraz Atende Software Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój

  Konsorcjum PKP Energetyka S.A. oraz Atende Software Sp. z o.o. realizuje projekt Inteligentny system wsparcia i optymalizacji w zakresie zarządzania majątkiem sieciowym. Celem projektu jest opracowanie i implementacja prototypu systemu wspierającego podejmowanie decyzji utrzymaniowych w odniesieniu do kluczowej infrastruktury zarządzanej przez PKP Energetyka S.A. Projekt jest dofinansowany z Funduszy Europejskich. Wartość projektu wyniesie 7 642 140,00 PLN, z czego 4 352 241,94 PLN finansowane jest ze środków UE.

 • 2018-09-14

  redGalaxy na IBC - największych targach dla branży mediów, rozrywki i technologii

  Od 13 do 18 września w Amsterdamie odbyły się najważniejsze targi dla branży mediów, rozrywki i technologii, zrzeszające rokrocznie ponad 1700 wystawców i 57000 uczestników.

  Atende Software po raz kolejny zaprezentowało redGalaxy - platformę OTT służącą do budowy telewizji internetowej. Podczas tegorocznych targów redGalaxy miało swoje stoisko w hali 14, która przez reporterkę IBC Daily Anne Morris, została określona mianem najciekawszego miejsca na całych targach IBC.

  W tym roku, na stoisku redGalaxy zostały zaprezentowane najnowsze funkcje systemu - rozpoznawanie obiektów w czasie rzeczywisty połączone ze wstrzykiwaniem reklam. Technologia ta oparta jest o sztuczną inteligencję i swoje zastosowanie znajdzie m.in. w branży reklamowej czy e-commerce.

Prasa o nas

Raport Internet of Things i Artificial Intelligence w Polsce.

Instytut Sobieskiego, marzec 2018

Urządzenia definiowane programowo - nowy trend na rynku Smart Grid.

Smart Grids Polska, wrzesień 2017

Na dobre biznesowe pomysły pieniędzy nie brakuje.

Dziennik Gazeta Prawna, kwiecień 2016

Innowacja to nie tylko modne słowo. Bez niej będziemy dreptać w miejscu.

Dziennik Gazeta Prawna, październik 2016

Wizjonerzy polskiej gospodarki z laurami

Dziennik Gazeta Prawna, październik 2016

Na froncie walki z atakami DDoS

ICT Professional, lipiec 2016

Groźne ataki cyberprzestępców czy można się przed nimi bronić?

Newsweek, czerwiec 2016

Dlaczego potrzebna jest specyfikacja dla liczników inteligentnych?

Smart Grids Polska, luty 2016

Ataki DDoS - czy jest się czego obawiać?

Gazeta Finansowa, wrzesień 2015

Phoenix-PRIME – the first certified pure software PRIME implementation for standard low-cost Kinetis microcontroller

SETsquared newsletter, luty 2015

Successful certification and presentation of Phoenix-PRIME Board

PRIME Alliance newsletter, grudzień 2014

Doświadczenie, które daje przewagę

Inteligentna Energetyka, Computerworld, październik 2014

Phoenix Systems - a global innovation case study from Poland

Magazyn Contact Online Polsko-Brytyjskiej Izby Handlowej, maj 2014

IDE for developing smart meters for smart grid networks

Katalog innowacyjnych polskich technologii wydany przez Ambasadę RP w Abu Dhabi oraz NCBR, maj 2014

En face - Paweł Pisarczyk

Computerworld czerwiec 2014

Gdy wiedza łączy się z pasją

Raport Magazynu Computerworld "Inteligentna Energetyka", marzec 2013

Komentarz

Raport Magazynu Computerworld "Inteligentna Energetyka", marzec 2013

Komplet danych na kliknięcie

Raport Magazynu Computerworld "Inteligentna Energetyka", marzec 2013

Telewizja mobilna ma różne oblicza

Dodatek Ekonomia do Rzeczpospolitej z dnia 30/11/2012

Lider innowacji

Raporcie Magazynu Computerworld "Inteligentna Energetyka", czerwiec 2012

Uruchomienie TVN Player

TV Lider 9/10(54)2011

Podążając za trendami

Computerworld 35/2011

Publiczna i prywatna telewizja w Internecie

Computerworld 31/2011

En face - Paweł Pisarczyk

Computerworld 05/2009

En face - Przemysław Frasunek

Computerworld 10/2008

Ta witryna używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić.