redGuardian - ochrona przed
atakami typu DDoS

Z roku na rok rośnie liczba i skala ataków typu DDoS. Zabezpieczenia takie jak: Firewall i IPS (ang. Intrusion Prevention System) nie są już wystarczającą ochroną infrastruktury.

Czym są ataki DDoS?

Ataki typu DDoS (ang. Distributed Denial of Service) są powszechnie wykorzystywane przez aktywistów i cyberprzestępców do paraliżowania systemów i sieci podłączonych do Internetu. Zazwyczaj, polegają na jednoczesnym wysyłaniu w kierunku ofiary, strumienia pakietów z milionów zainfekowanych komputerów.

Współczesne ataki DDoS osiągają wolumen liczony w setkach gigabitów na sekundę. Taki ruch jest w stanie sparaliżować praktycznie dowolną sieć, w tym duże sieci operatorskie i centra danych.

Ataki DDoS - czy jest czego się obawiać?

Cechy systemu:

  • Ochrona przed wszystkimi typami ataków
  • Łatwość uruchomienia
  • Gotowość do odpierania ataków znacząco większych niż dotychczas obserwowane
  • Wygoda zarządzania usługą z panelu WWW
  • Wsparcie zespołu SOC (ang. Security Operations Center)
  • Sterowany przez rozwijane od lat, autorskie oprogramowanie

Jak działa system redGuardian?

redGuardian to usługa oferowana w chmurze. Dzięki globalnej sieci centrów filtrowania, działających w oparciu o autorskie oprogramowanie, atak jest zatrzymywany możliwie blisko jego źródła.

W momencie aktywacji usługi, adresacja IP klienta jest rozgłaszana przy pomocy protokołu BGP jednocześnie we wszystkich centrach filtrowania, co skutkuje skierowaniem do nich całego ruchu klienta.

Ta witryna używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić.