Czym jest User Data Panel?

UDP (User Data Panel) to aplikacje internetowa oraz mobilna, dedykowana dla urządzeń z systemami iOS i Android. Portal ułatwia Klientowi dostęp do podstawowych informacji z umowy tj.: adresu i numeru Punktu Poboru Energii, sprzedawcy energii, okresu obowiązywania umowy, wybranej taryfy.

Z Portalu Klienta korzystać może każdy odbiorca energii elektrycznej przyłączony do sieci elektroenergetycznej operatora, u którego zamontowano licznik przystosowany do zdalnego odczytu danych o zużyciu energii elektrycznej.

UDP umożliwia klientom operatora sieci elektro-energetycznej obserwację zużycia energii, a w szczególności:

  • weryfikację odczytów liczników dla przypisanych do konta PPE,
  • porównanie zużycia energii w różnych okresach,
  • ocenę czy optymalnie korzysta z wybranej taryfy, jeżeli cena energii zależna jest od pory dnia lub tygodnia (np. taryfa G12),
  • porównanie własnego zużycie energii do uśrednionego zużycia innych odbiorców z tej samej grupy taryfowej.

Cechy i funkcjonalności

Zużycie energii w funkcji czasu
Rozbudowane funkcje UDP pozwalają na prezentację i porównanie zużycia energii w czasie, a także analizę zużycia za pomocą wielu wskaźników statycznych, m.in. średniej taryfowej, bezwzględnego zużycia energii we wskazanym okresie lub z podziałem procentowym na strefy.
Szczegóły licznika
Widok udostępnia szczegóły wybranego licznika, m.in: ostatnie odczyty liczydeł strefowych, informacje adresowe, informacje o aktualnym sprzedawcy i definicji taryfy. Na widoku prezentowane są również terminy planowanych przez dostawcę przerw w dostawie energii.
Zarządzanie kontem
Panel do zarządzania kontem użytkownika UDP umożliwia przypisanie do konta wielu liczników (związanych z dowolną lokalizacją) oraz nadanie im nazw, a także przeglądanie alarmów, np.: próby logowania przy użyciu PPE użytkownika. Możliwe jest również zarządzanie danymi dostępowymi jak i samym kontem.

Dostępność na platformy mobilne

Wszystkie funkcje UDP są dostępne na urządzeniach mobilnych z zainstalowanym systemem operacyjnym iOS do wersji 6.x i Android do wersji 4.x. Dzięki temu kontrola zużytej energii jest możliwa np. przy użyciu telefonu komórkowego lub tabletu.

Ta witryna używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić.